Baterie podtynkowe czy natynkowe?

wpis w: Bez kategorii | 1
Baterie podtynkowe czy natynkowe?
Baterie podtynkowe Oras Cubista

Baterie podtynkowe czy natynkowe? – Zestaw podtynkowy czy natynkowy?

Podtynkowe czy natynkowe
Zestaw prysznicowy z deszczownią Oras Optima 7191U

Przy wyborze rodzaju zestawu natryskowego często pojawia się dylemat dotyczący zalet i wad baterii prysznicowej podtynkowej i natynkowej.

Wiele osób zastanawia się czy wybrać bardziej estetyczną wersję z instalacją schowaną pod tynkiem czy też tradycyjny zestaw z prostym i bezproblemowym montażem natynkowym.

Jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy.

Zestaw prysznicowy podtynkowy

Baterie podtynkowe czy natynkowe? Zestaw natryskowy podtynkowy Tres
Zestawy natryskowe podtynkowe

Wersja podtynkowa na pewno wizualnie doskonale nadaje się do minimalistycznych łazienek gdzie nadmiar detali i elementów może zakłócić czystą formę wystroju. Opcja ze schowaną instalacją w ścianie i widoczną tylko baterią i deszczownią jest rozwiązaniem podkreślającym nowoczesność i dodającym strefie natryskowej elegancji.

Ich montaż wiąże się jednak z poważną ingerencją w strukturę ściany, należy wykuć dość głębokie bruzdy aby zmieścić całą instalację. Na pewno łatwiej podjąć taka decyzję przy budowie domu czy remontu mieszkania można je wtedy łatwo umieścić w lekkiej ściance gipsowo-kartonowej na specjalnym stelażu.

Elegancki i nowoczesny wygląd na pewno przekona tych którzy zdecydują się na zazwyczaj większy wydatek związany z montażem takiego zestawu.
Montaż takiej baterii jest dość pracochłonny i wymaga doświadczenia. Nieodpowiednie połączenie elementów może dać przykre konsekwencje w postaci nieszczelności. Niestety znalezienie przyczyny będzie wiązało się ze skuciem płytek.

Baterie podtynkowe prysznicowe

Składają się z 2 elementów. Części podtynkowej i pokrywy natynkowej. Często też sprzedawane są oddzielnie. Tak jak w przypadku zestawów podtynkowych Oras. Do jednego elementu podtynkowego można dopasować kilka elementów natynkowych z różnych serii.

Baterie podtynkowe czy natynkowe, części podtynkowe i natynkowe
Baterie podtynkowe czy natynkowe? – Baterie natryskowe podtynkowe Oras Optima z pokrywa natynkową

Nie brakuje jednak producentów którzy sprzedają te 2 elementy razem jako jeden produkt. Tak jest w przypadku baterii podtynkowej Deante Azalia

Baterie natryskowe podtynkowe

Można łączyć w zestawy z deszczownicą, z wylewką, lub zestawem natryskowym z słuchawką prysznica i wężem.

Zestawy prysznicowe natynkowe

Wybierając klasyczny standardowy zestaw montowany na ścianie unikniemy problemów związanych ze skomplikowanym montażem często podwajającym koszty całego zestawu. Przy wyborze odpowiedniego dobrej klasy modelu można uzyskać bardzo dobry efekt estetyczny połączony z dużym komfortem kąpieli.

Podtynkowa czy natynkowa?

Wybierając baterie natryskową oprócz względów finansowych prawdopodobnie będziemy kierowali się aspektem wizualnym i tu przewaga baterii podtynkowych które eksponują tylko części zewnętrzne ukrywając całą instalacje. Trzeba jednak pamiętać że serwisowanie takich baterii będzie trudniejsze i może wiązać się ze skuciem płytek.
Trzeba też pamiętać że w większości przypadków baterie podtynkowe sprzedawane są oddzielnie. Każdy element jako osobny produkt do kompletowania. Dlatego po ich zsumowaniu nie rzadko wyjdzie nam kwota powyżej 2000 zł.

Jedna odpowiedz

  1. Dodam od siebie jeszcze, że zestawy prysznicowe i deszczownice ze zmiennym strumieniem są nieodzownym elementem domowego SPA – do zrealizowania nawet w małych łazienkach: http://www.domolubni.pl/jak-stworzyc-domowe-spa-rozwiazania-ktore-odmienia-twoja-lazienke/
    Pozdrawiam,
    Zosia z domolubni.pl

Zostaw Komentarz