Stelaże podtynkowe niskie – możliwości i przykłady montażu

wpis w: Bez kategorii | 0

W jakich sytuacjach potrzebne są stelaże podtynkowe niskie

Stelaże podtynkowe niskie WC sprawdzają się doskonale w sytuacjach gdy chcemy zainstalować miskę podwieszaną na stelażu w miejscu gdzie standardowy stelaż wysokości 120 cm się nie zmieści.

Przykłady zastosowania stelaży podtynkowych niskich.

Najczęściej takim miejscem jest montaż pod oknem. Wysokość okna w większych łazienkach często jest na tym samym poziomie co w pozostałych pomieszczeniach. W takich sytuacjach konieczne będzie zastosowanie stelaża podtynkowego niskiego.

Stelaże podtynkowe WC pod oknem
Przykłady zastosowania stelaży niskich w łazienkach
Stelaże niskie - montaż pod-oknem
Stelaż podtynkowy niski SANIT wysokość 82 cm montaż pod oknem

Często zdarza się że najbardziej optymalnym miejscem montażu miski podwieszanej jest ściana pod oknem. W starych kamienicach gdzie mamy do czynienia z wąskim i długim pomieszczeniem jest to miejsce gdzie, z punktu widzenia ergonomii pomieszczenia , najlepiej zainstalować stelaż WC. Dodatkowym argumentem będzie bliskość pionu kanalizacyjnego który najczęściej jest właśnie w narożniku pod oknem.
Jeżeli okno w takiej łazience jest poniżej pułapu 120 cm to jedyną możliwością będzie wybór stelaża podtynkowego niskiego. Wysokości stelaży niskich WC to 820 – 1000 mm.

Stelaż podtynkowy niski zastosowany na ściance działowej dzielącej przestrzeń łazienki

Niskie stelaże podtynkowe są także bardzo przydatne do montażu na niskich ściankach działowych oddzielających jedną część łazienki od drugiej, np. na część prysznicową lub kąpielową od części z miską WC. ścianki tego typu spotykane są częściej w większych łazienkach gdzie jest więcej przestrzeni którą można dodatkowo dzielić na strefy.

 

Stelaże WC uruchamiane z góry

Stelaże WC - przycisk spłukujący z góry
Uruchamianie spłuczki od góry

Taką funkcję uruchamiania z góry mają tylko stelaże podtynkowe niskie. Dają taką możliwość przy odpowiednim montażu odsuniętym od ściany. Dzięki powstałej w ten sposób półce istnieje możliwość umieszczenia przycisku od góry.

 

Stelaże niskie to większa przestrzeń do wykorzystania na ścianie

Niskie stelaże WC umożliwiają większą swobodę aranżacji przestrzeni ściany nad ramą.
W małych łazienkach ma to ogromne znaczenie gdyż każdy centymetr podłogi ale także ściany może mieć wpływ na funkcjonalność i komfort korzystania z łazienki.
Stelaże podtynkowe niskie WC dają możliwości montażu lustra, półek wbudowanych w ścianę lub innych elementów które mogą się znaleźć niżej niż byłoby to możliwe przy wykorzystaniu standardowej wysokości stelaża.

Przestrzeń nad niskim stelażem podtynkowym WC
Dobrze wykorzystana przestrzeń na ramą stelaża podtynkowego niskiego WC

 

Zostaw Komentarz