Deszczownica – większe poczucie relaksu

Deszczownica – większe poczucie relaksu

wpis w: Bez kategorii | 0

Deszczownica – duży strumień wody – większe poczucie relaksu

Deszczownica nazywana tez deszczownią powoli staje się standardem w dobrze wyposażonej łazience. Deszczownie zyskują coraz większą popularność dzięki powszechnej dostępności i niskim cenom niektórych modeli. Najtańsze modele deszczownic można kupić za niewielkie pieniądze rzędu 155 zł.
Oczywiście nie będzie to produkt wysokiej jakości z górnej półki, ale sam fakt że produkt kojarzony kiedyś z wyrobem luksusowym można kupić za 155 zł świadczy o niezwykłej popularności deszczownicy. Wyroby wysokojakościowe można kupić już za 500-600 zł.

deszczownice prostokąt

Na czym polegają zalety deszczownicy?

Zwykły prysznic staje się niewystarczający dla bardziej wymagających użytkowników.
Deszczownica zapewni nam większe poczucie relaksu. Strumień wody spadający z góry rozluźnia i rozgrzewa większą powierzchnię ciała w porównaniu ze zwykłym prysznicem.
Nie bez znaczenia jest też umiejscowienie deszczownicy – wyżej niż standardowa wysokość rączki prysznicowej. To wysokość głowicy deszczowej daje poczucie swobodnego spadania wody, zwłaszcza dla wysokich osób zapewnia zdecydowanie większy komfort i rozluźnienie niż prysznic.

Montaż deszczownicy

Deszczownica montaż sufit
Deszczownica montaż z sufitu

Montaż głowicy deszczowej będzie zależał od modelu. Może to być cala kolumna prysznicowa z głowicą deszczową którą łatwo podpiąć do każdej baterii prysznicowej.
Lub deszczownica do montażu podtynkowego do kompletowania z baterią podtynkową prysznicową lub wannową. Sama głowica deszczowa może być montowana na ścianie lub na suficie.

Deszczownica okrągła Oras Hydra
Deszczownica okrągła Oras Hydra montaż podtynkowy – sufit lub ściana

Większość producentów armatury ma w swojej ofercie także gotowe komplety do montażu natynkowego w zestawie z baterią drążkiem i rączką prysznica i głowicą deszczownicy. Podczas wyboru deszczownicy trzeba wziąć pod uwagę miejsce w którym taka deszczownia będzie zamontowana. Kabina prysznicowa lub wanna. Jeżeli deszczownia będzie nad wanną przydałaby się deszczownia z regulacją o niezbyt wielkim rozmiarze.

Deszczownice Hansa Viva
Deszczownice Hansa Viva do montażu podtynkowego na ścianie

Kształty i wielkość deszczownicy

Sama głowica deszczowa najczęściej występuje w wersjach okrągłej, kwadratowej i prostokątnej. Ale można znaleźć także takie o kształtach owalnych lub trójkątnych.
Wielkość deszczowni na pewno w tym wypadku może mieć znaczenie. Im większa głowica deszczowni tym większa rozpiętość i zasięg opadającej wody. Jeżeli głowica deszczowa będzie mała nie odczujemy wielkiej różnicy między prysznicem a deszczownią.

Deszczownica Oras Optima 7192U
Deszczownica prostokątna w zestawie Oras Optima 7192U

Zostaw Komentarz