Czarna łazienka – głębia i tajemniczość

wpis w: Bez kategorii | 0

Czarna łazienka – nowy trend w aranżacji wnętrz

Czarna łazienka coraz częściej pojawia się w gazetach wnętrzarskich jako oryginalna propozycja aranżacji.

Czerń jest kolorem którego dotąd raczej unikano w aranżacji wnętrz, zwłaszcza łazienkowych. Powszechnie panujący pogląd o tym że kolor czarny pomniejszy wizualnie wnętrze i spowoduje ze stanie się klaustrofobiczne i ciemne, skutecznie odstraszał przed zastosowaniem tego koloru jako koloru dominującego w łazience.

Czarny grzejnik do czarnej łazienki
Czarny grzejnik w czarnej łazience

Czarna łazienka – efekt głębi i tajemniczości

Czy tak jest rzeczywiście ? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia łazienek w czerni. Zdjęcia które mogą być inspiracją udowadniają że wystarczy zastosować odpowiednią grę świateł i połączyć to np. z dużą powierzchnią lustra i efekt będzie zaskakujący. Głębia jaką daje ten kolor w zestawieniu z akcentami innego koloru jest oryginalna i tajemnicza.

Spokojny klimat i efekt tajemniczości z pewnością wprowadzą nas w dobry nastrój na początek i na koniec dnia.

Czarne ściany w łazience
ściana w łaziencew kolorze czerni

Czerń w kontraście z ceramiką łazienkową

Czerń i stanowi wyraźny akcent w łazience poprzez mocny kontrast z ceramiką łazienkową która standardowo ma kolor biały.

Czarne płytki połysk do łazienki
Płytki z połyskiem w kolorze czarnym w łazience

Kolor czerni dodaje elegancji we wnętrzu , nie tylko łazienkowym. W tej chwili jest to bardzo modne i coraz częściej można spotkać płytki łazienkowe w kolorze czerni. Polecamy zastosowanie płytek czarnych z połyskiem. Dzięki temu czerń wcale nie pomniejszy optycznie łazienki wręcz przeciwnie, odbijając światło w połączeniu z dużym lustrem dodadzą wnętrzu głębi.

Grzejniki łazienkowe w tym kolorze są już powszechnie spotykane niezależnie czy będzie to grzejnik drabinkowy czy inny dekoracyjny znalezienie takiego nie sprawi żadnego problemu. To samo dotyczy np. wanny możne je zamówić bez problemu w kolorze czarnym. Zazwyczaj wiąże sie to z jakąś dopłatą. Tak jak w przypadku wanny Besco Victoria czarna polskiego producenta gdzie dopłata wynosi tylko +10% ceny wanny białej. Za taki oryginalny efekt nie jest to wygórowana cena.

Armatura i ceramika do łazienki w kolorze czerni jednak ciągle jest rarytasem rzadko spotykanym i żeby je kupić trzeba się nieźle naszukać.

Efekt tajemniczości czarna łazienka
Efekt tajemniczości czarna armatura w łazience

Zostaw Komentarz