Baterie bezdotykowe – Higiena i oszczędność wody

wpis w: Bez kategorii | 0
Baterie bezdotykowe
Baterie bezdotykowe oras Alesii One

Baterie bezdotykowe. Wyższy poziom higieny i mniejsze zużycie wody

baterie bezdotykowe toaleta publiczna
Baterie bezdotykowe toaleta publiczna

Baterie bezdotykowe zyskują popularność i można je spotkać nie tylko w toaletach publicznych ale także w łazienkach domowych. Głównymi zaletami są wygoda użytkowania, maksymalny poziom higieny i oszczędność wody.

baterie Oras Optima
Baterie Oras Optima

W łazienkach i toaletach gdzie ilość osób korzystających z baterii jest duża czyli w miejscach użyteczności publicznej, w szkołach, biurach, urzędach a także w łazienkach w punktach gastronomicznych ograniczenie kontaktu rąk z uchwytem baterii jest bardzo ważne.

Baterie elektroniczne rozwiązują problem higieny

Obawa przed stycznością z zarazkami na uchwytach baterii umywalkowych jest uzasadniona. To na nich  gromadzą się zarazki i większość z nas chciałaby tego uniknąć. W przypadku łazienki użytkowanej przez większą ilość osób, zachowanie wysokich standardów czystości jest trudne, nawet przy dezynfekcji uchwytów kilka razy dziennie.

Zbliżenie rąk do czujnika uruchomia automatycznie zawór otwierający wodę.

baterie bezdotykowe łazienkowe
Baterie bezdotykowe łazienkowe

Nowoczesne technologie stosowane w  bateriach z czujnikiem bezdotykowym umożliwiają regulowanie siły strumienia wody. Można znacznie zmniejszyć  jej zużycie ograniczając przepływ do poniżej 5l/minutę. Sensor najczęściej zasilany jest bateriami alkalicznymi lub zasilaczem o różnym napięciu od 3 do12V.

Zaleca się zakup baterii sprawdzonych producentów z wieloletnim doświadczeniem w produkcji armatury bezdotykowej. Tylko taki producent da nam odpowiednie serwisowanie i gwarancje szybkiego dostępu do baterii zasilających, czujników i zasilaczy. Elektronika w gorszej jakości niesprawdzonych wyrobach może się szybko popsuć a baterie szybko wyczerpać. W produktach renomowanych firm bateria powinna starczyć na 2-3 lata intensywnego użytkowania.

baterie elektroniczne wzory
Baterie elektroniczne wzory

Coraz większa ilość produkowanych modeli baterii bezdotykowych dostępnych na rynku umożliwia dopasowanie do wystroju łazienek. Większość jednak utrzymana jest w stylistyce nowoczesnej lub przemysłowej. Na pewno ich zastosowanie doda nowoczesnego charakteru łazience.

Wadą tych rozwiązań na pewno jest ich cena. Bateria bezdotykowa przez zastosowaną wewnątrz elektronikę jest droższa od zwykłej. Ceny tych baterii spadają wraz z ich popularyzacją i większą sprzedażą. Dobrej jakości bateria bezdotykowa kupiona w sklepie internetowym może kosztować od 580 zł.
Ustawienia regulacji takiej armatury najczęściej można indywidualnie dopasować. Regulacja szybkości reakcji sensora z ustawionym opóźnieniem zamknięcia wody, czas wypływu wody.

Oszczędność wody

Badania zużycia wody baterii bezdotykowych pokazują że jest ona dwukrotnie bardziej oszczędna w porównaniu do baterii zwykłych.

baterie bezdotykowe badania
Baterie bezdotykowe badania

Mniejsze wydatki na ciągle drożejącą wodę mogą stać się ważnym argumentem do kupna takiej baterii. Kilka lat używania baterii bezdotykowej zwróci nam koszty i różnicę w cenie a w przypadku łazienki z dużym przepływem użytkowników czas zwrotu będzie zdecydowanie szybszy. Do tego dochodzi argument ekologiczny i oczywiście sam fakt, że bateria zapewnia wygodę i nowoczesność na kolejne lata użytkowania.

Baterie bezdotykowe w domu

Baterie bezdotykowe Oras
Baterie bezdotykowe Oras

Jeśli chodzi o argumenty zamontowania takiej baterii w domu to łatwiej je dostrzec osobom z dziećmi. Mając dzieci szybko zauważysz oszczędności i inne zalety tych baterii. Nie będziesz już musiał ciągle sprawdzać czy woda jest dobrze dokręcona. Baterie bezdotykowe minimalizują także ryzyko poparzenia i korzystanie z nich jest bezpieczne dla dzieci.

baterie bezotykowe sensorowe
Baterie bezdotykowe sensorowe

 

Zostaw Komentarz