7 zalet baterii bezdotykowych

wpis w: Bez kategorii | 0

Zalety baterii bezdotykowych

Baterie bezdotykowe stają się coraz bardziej popularne i można je spotkać nie tylko w sanitariatach publicznych czy restauracjach ale także w łazienkach domowych.

1. Higiena

Najważniejszą i najbardziej oczywistą zaletą tych baterii wyższy poziom higieny niż w przypadku baterii manualnych. Dla wielu osób ograniczenie kontaktu z uchwytem baterii jest niezwykle ważne. W łazience w toaletach publicznych w szkołach, biurach, urzędach a także w punktach gastronomicznych i pubach coraz częściej można spotkać baterie bezdotykowe. Obawa przed zarazkami znajdującymi się na rączkach baterii umywalkowych nie jest bezasadna.

To na nich gromadzą się zarazki które przez kontakt z dłońmi mogą przenosić się dalej. Wielu korzystających ubikacji publicznych myśli o przykrych konsekwencjach zarażenia się jakąś chorobą zakaźna.

Gdy łazienka użytkowana jest przez dużą ilość osób, zachowanie standardów czystości jest trudne, nawet przy dezynfekcji i czyszczeniu uchwytów kilka razy dziennie. Baterie bezdotykowe rozwiązują ten problem. Dzięki nim można umyć ręce nie dotykając uchwytu baterii. Zbliżenie rąk do czujnika automatycznie uruchomia zawór otwierający wodę.

baterie bezdotykowe łazienkowe
Baterie bezdotykowe umywalkowe

 

2. Oszczędność wody

Technologia zastosowana w bateriach z czujnikami bezdotykowymi umożliwia regulowanie siły strumienia wody. Można znacznie zmniejszyć jej zużycie ograniczając przepływ do poniżej 5l/minutę. Sensor najczęściej zasilany jest bateriami alkalicznymi lub zasilaczem o różnym napięciu od 3 do12V.

Baterie bezdotykowe renomowanych producentów armatury Oras, Grohe, Kludi czy Roca gwarantują mniejsze zużycie wody. Dodatkowo można zaryzykować stwierdzenie, ze oszczędności są tym większe im więcej dzieci korzysta z takich baterii. Znika problem niedokręconej wody. Zawór sam się zamyka po upłynięciu kilku sekund. Czas zamknięcia zaworu w najlepszych bateriach jesr możliwy do regulacji.

Badania zużycia wody przez baterie bezdotykowe pokazują żę jest ona dwukrotnie bardziej oszczędna w porównaniu do baterii zwykłych. Mniejsze wydatki na ciągle drożejącą wodę mogą stać się ważnym argumentem do kupna takiej baterii. Parę lat używania baterii bezdotykowej zwróci koszty zakupu. W przypadku łazienki z dużym przepływem użytkowników czas zwrotu będzie zdecydowanie szybszy.

3. Ekologia

Mniejsze zużycie wody to także życie w zgodzie z naturą. Zwłaszcza w miesiącach letnich kiedy woda staje się towarem deficytowym postawa ekologiczna staje się ważna. Mamy nadzieję, że z czasem będzie to argument przekonujący coraz większą liczbę klientów.

 

4. Komort i wygoda

Baterie bezdotykowe zapewniają wygodę i komfort użytkowania. Nawet najmniejsze dzieci wiedzą jak korzystać z takich baterii i co ważne nie musimy się przejmować że nie zakręcą wody.

Wystarczy zbliżyć dłonie na odległość kilku kilkunastu centymentrów (w zależności od baterii i ustawień) i woda sama popłynie. Ustawienia regulacji najczęściej można indywidualnie dopasować. W bateriach Oras np. możliwa jest regulacja szybkości reakcji sensora, opóźnienie zamknięcia wody i czas wypływu wody.

5. Bezpieczeństwo

Baterie bezdotykowe minimalizują ryzyko poparzenia. Temperaturę wody ustawia się albo małą dźwignią z boku baterii albo działa ona na zasadzie baterii termostatycznej. Dzięki temu korzystanie z nich jest dla bezpieczne dzieci.

baterie elektroniczne

6. Nowoczesny wygląd

Większość baterii bezdotykowych utrzymana jest w stylistyce nowoczesnej. Ich zastosowanie doda nowoczesnego charakteru łazience. Ich kształt często jest minimalistyczny ograniczający się do jak najprostszej formy. Dostępne są także wersje podtynkowe baterii bezdotykowych.

 

Baterie bezdotykowe Oras
Baterie bezdotykowe Alessi by Oras

 

7. Bardziej przystępna cena niż kiedyś

Cena tych baterii przez zastosowaną zaawansowaną technologię jest oczywiście wyższa od ceny zwykłych baterii. Nie jest to jednak tak duży wydatek jaki wiązał się z zakupem takiej baterii jeszcze 3-4 lata temu. Koszt zakupu baterii bezdotykowej spada wraz z popularyzacją i ich większą sprzedażą. Dobrej jakości bateria bezdotykowa Oras kupiona w sklepie internetowym może kosztować od 530 zł.

Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty zdecydowanie polecamy kupno baterii bezdotykowych. Zalecamy jednak wybór sprawdzonych producentów z wieloletnim doświadczeniem w produkcji armatury bezdotykowej. Renomowany producent da nam pełnen zakres serwisowania i gwarancje szybkiego dostępu do części zamiennych: baterii zasilających, czujników i zasilaczy. Elektronika i czujniki w bateriach niesprawdzonych producentów mogą się szybciej zepsuć. Baterie zasilające w produktach renomowanych firm bateria powinny starczyć na 2-3 lata intensywnego użytkowania.

U mniej znanych producentów ten okres może być krótszy.

Zobacz baterie bezdotykowe w naszym sklepie internetowym można je kupić już od 525,00 zł

Zostaw Komentarz