Grzejniki chromowane

wpis w: Bez kategorii | 3

Grzejniki łazienkowe chromowane.

grzejniki chromowane dekoracyjne
grzejniki chromowane dekoracyjne

Przy zakupie grzejników łazienkowych ważna jest nie tylko ich funkcjonalność i ergonomia ale także funkcja dekoracyjna. Właśnie dlatego grzejniki chromowane cieszą się coraz większą popularnością. oprócz podstawowej funkcji ogrzania łazienki oferują bardzo atrakcyjny wygląd. Dodatkowo grzejniki chromowane dzięki odbijającej światło powłoce chrom doskonale podkreślają minimalistyczne wnętrza dając wrażenie czystej formy. W takich wnętrzach grzejnik chromowany może stać się dominującym elementem wystroju łazienki.

Grzejniki łazienkowe kształty i kolory.

Grzejnik Gorgiel Nadir
Grzejnik Gorgiel Nadir

Produkowane współcześnie oferują bardzo szeroką gamę kształtów i kolorów. Różne są także przekroje rurek czyli profili grzewczych, które nie muszą być koniecznie okrągłe w przekroju. Grzejniki listwowe oferują płaskie profile – w przekroju prostokątne.

Forma grzejnika jego kształt i kolor jest jednym z elementów tworzących charakter łazienki. Grzejniki chromowane są ciekawą alternatywą do zwykłych grzejników w kolorze białym.

grzejnik chromowany Instal Projekt Omega
grzejnik chromowany Instal Projekt Omega

Chromowane dekoracyjne grzejniki doskonale wpasują się w nowoczesny wystrój łazienki. Na rynku można znaleźć także chromowane grzejniki w stylu retro.

grzejnik łazienkowy retro chrom
grzejnik łazienkowy retro chrom

Na naszym krajowym rynku mamy producentów doskonałej jakości grzejników z szeroką paletą kolorów także w wersji chromowanej. np.  Instal Projekt czy Gorgiel.

Najczęściej modele chromowane są to te same modele co w wersji białej z dekoracyjnym pokryciem powłoką galwaniczną. To pokrycie chromem spełnia również funkcje powłoki ochronnej gwarantującej dużą odporność na warunki zewnętrzne.

Grzejniki chromowane

grzejnik biały i chromowany
grzejnik biały i chromowany

Powłoka galwaniczna powoduje że modele chromowane mają trochę mniejszą moc niż ich odpowiedniki w kolorze białym. Dlatego należy odpowiednio dobrać  moc takiego grzejnika aby nie tylko dekorował ale również był wystarczająco duży pod względem mocy. Aby ogrzać łazienkę zwłaszcza w najzimniejsze dni w roku grzejnik powinien mieć odpowiednio dużą powierzchnie grzewczą co przekłada się na ilość kilowatów. W innym wypadku może się okazać że grzejnik jest owszem bardzo ładny, ale za mały żeby dogrzać pomieszczenie.

3 Odpowiedzi

  1. No proszę. Autor plus 5.

  2. Piękne te grzejniki, szukam właśnie takich ciekawych grzejników do naszej łazienki.
    Podobają się mi grzejniki imers są funkcjonalne i mają ciekawe wzory.

  3. Grzejniki ze stali nierdzewnej sa elementami grzewczymi jedynymi w swoim rodzaju. Zaleta grzejnikow lazienkowych i dekoracyjnych ze stali nierdzewnej jest ich moc, ksztalt i wytrzymalosc. Celem tych grzejnikow jest, aby dodac kazdemu wnetrzu wiecej piekna i elegancji. Grzejniki nierdzewne zostaly stworzone na potrzebe zycia codziennego do ogrzewania centralnego i innych instalacji.

Zostaw Komentarz