Podtynkowe czy natynkowe

zestaw natryskowy Oras Optima natynkowy z deszczownicą
zestaw prysznicowy z deszczownią Oras Optima 7191U

Przy wyborze rodzaju zestawu natryskowego często pojawia się dylemat dotyczący zalet i wad baterii prysznicowej podtynkowej i natynkowej.

Wiele osób zastanawia się czy wybrać bardziej estetyczną wersję z instalacją schowaną pod tynkiem czy też tradycyjny zestaw z prostym i bezproblemowym montażem natynkowym.

Jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy.

Zestaw prysznicowy podtynkowy

Zestaw natryskowy podtynkowy Tres
Zestawy natryskowe podtynkowe

Wersja podtynkowa na pewno wizualnie doskonale nadaje się do minimalistycznych łazienek gdzie nadmiar detali i elementów może zakłócić czystą formę wystroju. Opcja ze schowaną instalacją w ścianie i widoczną tylko baterią i deszczownią jest rozwiązaniem podkreślającym nowoczesność i dodającym strefie natryskowej elegancji.

Ich montaż wiąże się jednak z poważną ingerencją w strukturę ściany, należy wykuć dość głębokie bruzdy aby zmieścić całą instalację. Na pewno łatwiej podjąć taka decyzję przy budowie domu czy remontu mieszkania można je wtedy łatwo umieścić w lekkiej ściance gipsowo-kartonowej na specjalnym stelażu.

Elegancki i nowoczesny wygląd na pewno przekona tych którzy zdecydują się na zazwyczaj większy wydatek związany z montażem takiego zestawu.
Montaż takiej baterii jest dość pracochłonny i wymaga doświadczenia. Nieodpowiednie połączenie elementów może dać przykre konsekwencje w postaci nieszczelności. Niestety znalezienie przyczyny będzie wiązało się ze skuciem płytek.

Baterie podtynkowe prysznicowe

Składają się z 2 elementów. Części podtynkowej i pokrywy natynkowej. Często też sprzedawane są oddzielnie. Tak jak w przypadku zestawów podtynkowych Oras. Do jednego elementu podtynkowego można dopasować kilka elementów natynkowych z różnych serii.

baterie podtynkowe Oras Optima
baterie natryskowe podtynkowe Oras Optima z pokrywa natynkową

Nie brakuje jednak producentów którzy sprzedają te 2 elementy razem jako jeden produkt. Tak jest w przypadku baterii podtynkowej Deante Azalia
Można łączyć w zestawy z deszczownicą, z wylewką, lub zestawem natryskowym z słuchawką prysznica i wężem.

Zestawy prysznicowe natynkowe

Wybierając klasyczny standardowy zestaw montowany na ścianie unikniemy problemów związanych ze skomplikowanym montażem często podwajającym koszty całego zestawu. Przy wyborze odpowiedniego dobrej klasy modelu można uzyskać bardzo dobry efekt estetyczny połączony z dużym komfortem kąpieli.

zestawy prysznicowe podtynkowe Oras
baterie podtynkowe Oras Cubista

Zestawy prysznicowe natynkowe renomowanych firm Oras, Tres, Kludi czy Grohe oferują bardzo ciekawe rozwiązania kompletów prysznicowych w różnych konfiguracjach z baterią z wylewką, lub bez, z samą deszczownicą lub z kompletem deszczownica, zestaw natryskowy, wylewka.

Podtynkowa czy natynkowa?

Wybierając baterie natryskową oprócz względów finansowych prawdopodobnie będziemy kierowali się aspektem wizualnym i tu przewaga baterii podtynkowych które eksponują tylko części zewnętrzne ukrywając całą instalacje i rurki. Trzeba jednak pamiętać że serwisowanie takich baterii będzie trudniejsze i może wiązać się ze skuciem płytek.
Trzeba też pamiętać ze w większość przypadków baterie podtynkowe sprzedawane są oddzielnie. Każdy element jako osobny produkt do kompletowania. Dlatego po ich zsumowaniu nie rzadko wyjdzie nam kwota powyżej 2000 zł.

 

Żródło: http://lazienkatop.pl/k27,wyposazenie-lazienki-zestawy-prysznicowe.html

Zostaw Komentarz